Leden 2016

Čajucajda

3. ledna 2016 v 19:09 Snídaňové
Napadlo mě to při čtení receptu na obalu pšeničné krupičky. Co takhle obohatit klasickou krupicajdu o litr něčeho šílenýho? Není nic pro slabé povahy. A veeelmi variabilní.

Potřebujeme (na 4 porce):
1 dl pšeničné krupičky
sladidlo - rozpustné (cukr, sirup, zbylá přesnídávka, ...)
3/4 litru čaje s ovocnou příchutí
a teď si vymejšlím: špetka soli, koření (skořice, kardamon, muškátová oříšek, hřebíček, zázvor...), pokrájené čerstvé ovoce (jablko, hruška, mango, broskev, jahody, borůvky...), sypké kakao, čokoláda, zbytek rozmixovaného banánu, pudinkového prášku, kokos strouhaný či krájený, oříšky, čerstvé ovoce na ozdobení...

Uvařte čaj. Jaký máte rádi; sladký či nakyslý nebo třeba s podtónem punče? Nalijte vylouhovaný čaj do hrnce, dejte vařit a přidejte sladidlo. Pokud je pevné, nechte je rozpustit. V čaji by neměly být žádné pevné částice. Když se čaj v hrnci vaří, nasypte do něj krupičku. Nechejte slabě vařit, míchejte a během toho přihazujte, co jste si přichystali. Kaše bude houstnout asi 10 minut, takže doporučuji nejdřív usilovně míchat a postupně přidávat např. kousky ovoce, banán (klidně zmražený - nevíte, jak rychle kaši zchladí zbytek banánové zmrzliny) dříve či později podle toho, jak moc chcete kaši horkou a ovoce rozvařené.
Nakonec směs vlijte do misek, ozdobte finálními výstřelky (ovoce, kokos, oříšky, strouhaná čokoláda, ještě hromada skořice - nemusíte kombinovat všechno, aby se to netlouklo! stačí si vybrat variantu, na kterou máte zrovna náladu) a při konzumaci dejte pozor, ať se nespálíte ;)


Tady to je varianta s vmíchanými kostičkami z jablka, pomerančem a mnohou skořicí.
Pokud si směs necháte stát v misce nebo v hrnci na vyplé plotně, asi za 10 minut ztuhne do konzistence krupicového pudinku. Můžete si ho dát třeba vychladit a nechat "na potom."