Červen 2017

Hříšně lahodné košíčky s pudingovou náplní a rebarborou

11. června 2017 v 7:19 Pečení
Tohle je bezpochyby to nejhorší, co jsem kdy v kuchyni provedla. Vyrobit něco tak dobrého, že návyk vzniká ihned a nezmizí, dokud zbývá třebas jen jediný kousek. Kdo jednou ochutnal, ten si prostě musel vzít ještě další. A ještě další. A ještě jeden. Testováno na lidech obecného typu maminka, babička, tchyně. V danou chvíli mi všichni blahořečili, ale až jednou nedopnou kalhoty, doufám že si na mě už nevzpomenou :D


Přitom to vzniklo tak nevinně: smažila jsem kosmatice (bezové květy v těstíčku z Hrašky) na oleji, což běžně nedělám, a nenapadlo mě nic jiného než zkusit usmažit ještě něco, když už tam ten olej je. Co třeba placičky z rozmixované cizrny a banánu? Ok, nedošlo mi, že banán se na smažení nehodí. Rozmixovaná kaše zůstala kaší... Ale vůně banánu smaženého do zkaramelizování v oleji mi vnukla myšlenku. Seitanskou myšlenku.
Následující postup nepopíšu v ich-formě, přestože si nejsem zcela jistá použitými poměry surovin, ale jestli někdy (za bezpečně dlouhou dobu) vyrobím tyto košíčky znovu, článek doplním a upřesním. Takto se v případě podezření na časoprostorový fail řiďte svým instinktem jako vždy a upečte svojí tchýni/karnistické babičce/komukoliv tuhle sladkou pomstu!

Potřebujeme (na 12 košíčků):
  • 2 dl vařené cirzny
  • 1 malý hodně zralý banán
  • 3/4 dl řepkového (!) oleje
  • 2 dl celozrnné mouky superjemně mleté
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 2,5 dl rostlinného mléka (Oatly)
  • 2 lžíce vanilkového pudingového prášku
  • 2 stonky rebarbory
  • 2 lžíce cukru
  • 3 lžičky jahodového džemu
Postup:
Cirznu a banán rozmixujeme na hladkou kaši. Olej rozpálíme v malé pánvi tak, aby se nepřepaloval (nekouřil), ale syčel při cáknutí vody na jeho povrch. Do oleje rozprostřeme kaši z cizrny a asi 5 minut smažíme při středně vyšší teplotě. Asi v půlce smažení kaši prohrábneme a pokud to jde, tak obrátíme, aby z obou stran mírně zhnědla. Odstavíme z plotny a necháme zchladnout.
Mezitím nakrájíme rebarboru na kostičky 1x1 cm a zasypeme je cukrem. Dáme stranou.
Do zchladlé smažené kaše vmícháme mouku a kypřicí prášek. Vznikne nelepivé mastné těsto, které si rozdělíme na 12 dílků a každý vtlačíme do muffinové formy tak, aby vznikl košíček vysoký až po okraj formy. Dáme péct na 15 minut do trouby předehřáté na 175°C.
V hrnci si ve studeném mléce rozpustíme vanilkový puding a přidáme trochu cukru, co se nerozpustilo na rebarboře. Za stálého míchání přivedeme k varu, minutu povaříme a když jsou košíčky předpečené, do každého nalijeme puding do 2/3 jeho objemu. Trocha pudingu v hrnci zbyde.
Rebarboru slijeme, pustila-li šťávu, případně rychle propláchneme (nebude tak kyselá) a přidáme do hrnce se zbylým pudingem. Pod pokličkou necháme asi 7 minut povařit doměkka (ne do rozbřednutí). Nakonec přimícháme jahodový džem a směsí doplníme košíčky až po okraj. Dáme je ještě na 10-15 minut péct do trouby.
A nevrháme se na ně, dokud je puding uvnitř horký! Tohle je domácí foodporn, ne McDonald, nikdo vám na plněné taštičky nenapíše pozor, horké! A nebo co, jen si dejte. Lepší spálený jazyk, než poslintaná kuchyň.