Dopis. Věc: Dopis.

22. března 2018 v 17:48 |  Náhodník
Původně jsem chtěla napsat recept na štrůdl nebo něco o počasí, ale téma týdne na mě mrklo a moje emoční entrum nezůstalo chladným. Zrovna včera jsem poslala dva, poté, co jsem se rozčílila v papírnictví, že už zase zdražili známky. Pro jistotu napíšu, že teď stojí bez jedné 20 korun, dřív to bylo 16 a taky pamatuju známky za 5, to bylo ani ne před 10 lety. No dobře, časy se mění, ale tohle mě na poště vážně štve. Jak můžou chtít, abychom ty dopisy/pohledy/čumkarty/liebesbriefy/whatever posílali, když to začíná ohrožovat studentský rozpočat? Mamka mi na to řekla: "Za to si pak kupujou ty drahý auta." Skvělá paranoia, která dokáže environmentálně založené labilní teenagerce v horečkách opravdu zvednout náladu.

Dopisy jsou skvělé. Trvá hodiny, někdy i dny je napsat. Spotřebují spoustu papíru a náplně do propisek. Stojí to velké mentální úsilí soustředit se a psát bez hrubek (autokorekce nefunguje), čitelně, smysluplně, neřkuli dokonce psacím písmem. Co jednou napíšete, stěží přepíšete, ačkoliv papír toho snese hodně. Jak dopis jednou pošlete, dáváte adresátovi černé na bílém svoje myšlenky, dokonce podepsané - za předpokladu, že nejste anonym a že pošta dopis vůbec doručí. Čekání na dopis je někdy ošidné, zvlášť pokud čekáte dopis z ciziny. Když se vám nelíbí, do jste dostali, můžete ho rituálně spálit, zmuchlat nebo rozdupat. Nikdy nevíte, kdo si dopis po cestě četl, nechrání ho kryptografické protokoly a listové tajemství končí tam, kde začíná zvědavost lidstva.

A jen počkejte, až budete ležet nemocní v posteli s depkou a přinesou vám psaní od úplně cizí holčičky, u jejíchž rodičů jste byli minulý týden na návštěvě která vám s 5-8 hrubkami napíše, že s vámi tam byla větší zábava než jindy a pošle i spoustu svých neumělých obrázků, ručně vyrobenou záložku a kousek toaletního papíru.
Pak poznáte, že smích léčí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 22. března 2018 v 18:09 | Reagovat

Já bych třeba ráda dopis dostala, ale mám dojem, že v dnešní době už psaní dopisů úplně zmizelo... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama